1398/2/24 سه‌شنبه

امر به معروف و نهی از منکر ضامن بقاء و موجب سعادتمندی جامعه است

رئیس سازمان قضایی استان سمنان گفت: امر به معروف و نهی از منکر، چنان که خداوند متعال وعده فرموده، ضامن بقای جامعه و موجب سعادتمندی و رستگاری مؤمنان خواهد شد و تشویق مومنان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، واجب است.

 رحیم یونسی زرینی در جلسه ای با مسئولین حفاظت اطلاعات ناجای استان افزود: همه مومنان و باورمندان به رحمت واسعه الهی در این ماه عزیز در راستای خیرخواهی، تشویق به عمل صالح و از جمله نیکوترین آنها عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش گام بردارند.
وی گفت: ورود به ماه مبارک رمضان نیازمند رعایت آداب و شرایط خاصی است و رعایت حرمت ماه مبارک رمضان از سوی تمام افراد و اقشار جامعه واجب است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح سمنان تاکید کرد: از جنبه اخلاقی و شرعی روزه نگرفتن در ماه مبارک رمضان یک گناه کبیره است، اما خوردن و آشامیدن در ملاء عام بی احترامی و حرمت شکنی این ماه عزیز محسوب می شود و گناهی فراتر از یک روزه خواری ساده است.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی تکلیف دارد از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت حقوقی و قضایی نماید، گفت: به کسانی که اقدام به روزه خواری در انظار عمومی می کنند و حرمت جامعه دینی را زیر پا می گذارند باید تذکر داد و متجاهرین را به دستگاه قضایی معرفی نمود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما