1398/6/13 چهارشنبه

برپایی مراسم عزاداری شهادت ابا عبدالله الحسین در سازمان قضایی سمنان

همزمان با شروع ماه محرم و ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش، مراسم عزاداری در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان سمنان برگزار شد.

 ه گزارش روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح سمنان، مراسم پرفیض زیارت عاشورا و عزاداری حضرت امام حسین (ع) در دهه اول محرم در نمازخانه این سازمان به همت جمعی از کارکنان برگزار می‌گردد.
  مراسم پرفیض زیارت عاشورا هر روز صبح با مشارکت ریاست و  کارکنان سازمان قضایی سمنان در راستای بالابردن فرهنگ دینی و زنده نگه داشتن تعالیم اسلامی، با مداحی و سینه زنی در سوگ سرور و سالار شهیدان در فضایی معنوی برگزار می‌گردد.
در حاشیه اولین روز برگزاری این مراسم رئیس سازمان قضایی سمنان بیان داشت: اثرگذار و انسان ساز باشد
یونسی زرینی در ادامه افزود:
در مراسم های محرم باید سخنرانی های   اثرگذار و جهت دهنده صورت بگیرد و آن در صورتی امکان پذیر است که سخنران به روز باشد و هم صحبت های به روز انجام بدهد. این طور نباشد که مردم را به سال هجری قمری ببرد و در همان جا بگرداند و بگذارد؛ بلکه باید خط عاشورا را از سال هجری تا متن زندگی امروزی مورد مطالعه و ارزیابی قرار بدهد؛ حسینی ها و یزیدی های زمان را معرفی کند؛ شیوه حسینی شدن و نحوه مبارزه کردن با یزیدی های زمان را بگوید و برای مردم راهکار بدهد .
ایشان در پایان اشاره :دشمنان اسلام به هیچ وجه حاضر به مشاهده رونق در برگزاری مراسم محرم نیستد و برای اینکه مردم را از محرم فاصله دهند به هر شگردی متوسل می‌شود و در تلاشند که مردم در این مراسمات حضور نداشته باشند لذا بصیرت افزایی در این خصوص از وظایف ما می باشد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما