1398/2/24 سه‌شنبه

امر به معروف و نهی از منکر ضامن بقاء و موجب سعادتمندی جامعه است

رئیس سازمان قضایی استان سمنان گفت: امر به معروف و نهی از منکر، چنان که خداوند متعال وعده فرموده، ضامن بقای جامعه و موجب سعادتمندی و رستگاری مؤمنان خواهد شد و تشویق مومنان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، واجب است.

 رحیم یونسی زرینی در جلسه ای با مسئولین حفاظت اطلاعات ناجای استان افزود: همه مومنان و باورمندان به رحمت واسعه الهی در این ماه عزیز در راستای خیرخواهی، تشویق به عمل صالح و از جمله نیکوترین آنها عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش گام بردارند.
وی گفت: ورود به ماه مبارک رمضان نیازمند رعایت آداب و شرایط خاصی است و رعایت حرمت ماه مبارک رمضان از سوی تمام افراد و اقشار جامعه واجب است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح سمنان تاکید کرد: از جنبه اخلاقی و شرعی روزه نگرفتن در ماه مبارک رمضان یک گناه کبیره است، اما خوردن و آشامیدن در ملاء عام بی احترامی و حرمت شکنی این ماه عزیز محسوب می شود و گناهی فراتر از یک روزه خواری ساده است.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی تکلیف دارد از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت حقوقی و قضایی نماید، گفت: به کسانی که اقدام به روزه خواری در انظار عمومی می کنند و حرمت جامعه دینی را زیر پا می گذارند باید تذکر داد و متجاهرین را به دستگاه قضایی معرفی نمود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما