1393/1/18 دوشنبه

نقض گسترده حقوق بشر در آمریکا

رواج گسترده آزار جنسی زندانیان در زندان‌های آمریکا

دفتر اطلاع‌رسانی شورای کشور چین در مقاله‌ای که پایگاه خبری شین هوا آن را منتشر کرده است، گزارش کرد: در ایالات متحده آمریکا حقوق سیاسی و اجتماعی شهروندان نادیده گرفته شده است.

اعمال زور و خشونت از سوی پلیس آمریکا برای مردم این کشور به امری عادی تبدیل شده است و مجریان قانون در آمریکا از قدرتی که به واسطه موقعیت‌شان دارند، سوءاستفاده می‌کنند. علاوه بر آن زندان‌های آمریکا پر از زندانیانی است که به خاطر آزارهای جنسی در شرایط نامساعدی به سر می‌برند.
خشونت فزاینده پلیس در آمریکا
پایگاه خبری "شیکاگو دی‌فندر " در تاریخ 8 ژوئیه 2009 گزارش کرد: در حال حاضر 315 مأمور پلیس به منظور کنترل امور داخلی در شهر نیویورک و اجرای صحیح قانون در حال انجام وظیفه هستند و این در حالی است که تعداد این نیروها در سال 2007 فقط 210 نفر بوده است اما این افراد به جای برقراری نظم و امنیت، خشونت زیادی را علیه مردم اعمال می‌کنند تا آنجا که در طول 2 سال گذشته تعداد شکایات مردم از پلیس نیویورک 50 درصد افزایش یافته است.
سوءاستفاده مجریان قانون از قدرت
واشنگتن پست در تاریخ 19 ژوئیه 2009 در مقاله‌ای که در پایگاه اینترنتی این خبرگزاری منتشر شد، گزارش کرد: دفتر ایالتی بررسی و تحقیقات آمریکا (اف.بی.آی) در ازای گرفتن مبلغی از تعدادی از توزیع‌کنندگان اصلی مواد مخدر در این منطقه، 4 مأمور پلیس را مسئول برقراری امنیت هنگام قماربازی این گروه در طول 2 سال گذشته کرده است علاوه بر آن این پایگاه خبری در نوامبر 2009 گزارش دیگری را منتشر کرد مبنی بر آنکه رئیس پلیس سابق یکی از شهرهای ایالت جورجیای آمریکا به اتهام فروختن یک تفنگ مسروقه به یکی از شهروندان این شهر تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
رواج آزار جنسی زندانیان
وزارت دادگستری آمریکا در تاریخ 18 ژانویه 2010 مقاله‌ای را در پایگاه اینترنتی "منزنیوزدیلی " منتشر کرد که در آن گزارش آمده بود زندان‌های ایالات متحده آمریکا گنجایش این همه زندانی را ندارد. در حال حاضر حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر در زندان‌های آمریکا در حال سپری کردن دوران محکومیت‌شان هستند که این میزان علاوه بر 7 میلیون و 300 هزار نفری است که در مراکز دارالتأدیب نگهداری می‌شوند که نسبت به سال قبل 5 درصد افزایش داشته است. به عبارت دیگر از هر 198 نفر در این کشور یک نفر در زندان به سر می‌برد که از سال 2000 تا 2008 جمعیت زندانیان آمریکایی به طور متوسط سالانه 8/1 درصد افزایش پیدا کرده است. حتی فرمانداری کالیفرنیا خواستار فرستادن مهاجران غیرقانونی که در زندان‌های این ایالت نگهداری می‌شوند به مکزیک شده است تا جمعیت زندانی‌های این ایالت را تا حدودی کاهش دهد. پایگاه خبری "واشنگتن پست " در تاریخ 11 سپتامبر 2009 گزارش کرد: زندانیان در آمریکا از حداقل حقوق اساسی و انسانی نیز برخوردار نیستند. به گفته وزارت دادگستری آمریکا تجاوز به زندانیان و آزار جنسی آنها توسط کارکنان و نگهبانان زندان‌ها در 93 زندان فدرال کشور گزارش شده است که نسبت به 8 سال گذشته دو برابر شده است.
به گزارش "نیویورک تایمز " در تاریخ 24 ژوئن 2009، در حدود 5/4 درصد از 63 هزار زندانی فدرال و ایالتی آمریکا در طول 12 ماه گذشته نهایتا 1 بار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند که براساس بررسی‌های صورت گرفته تخمین زده می‌شود در طول این یک سال 60 هزار زندانی در سرتاسر زندان‌های آمریکا مورد آزار جنسی قرار گرفته باشند
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما